Naturalne boostery testosteronu, DOZ pl

Naturalne boostery testosteronu, DOZ pl

Testosteron został odkryty w 1935 roku równocześnie przez dwóch naukowcówAdolfa Butenandt i Leopolda Ružička, którzy w 1939 roku zostali nagrodzeni Nagrodą Nobla za syntezę testosteronu. W połowie lat pięćdziesiątych XX wieku główną stosowaną postacią były iniekcje enantanu testosteronu, natomiast w latach siedemdziesiątych powszechnie stosowaną formą leku stał się doustny undekanian testosteronu. Transdermalne plastry testosteronowe znane są od połowy lat dziewięćdziesiątych, dzięki firmie Virgil Place w ALZA w Palo Alto. Opracowane plastry powodowały reakcje skórne, dlatego były niechętnie przepisywane przez lekarzy i szybko zostały zastąpienie przez żel, który pojawił się w 2000 roku w USA, a następnie w innych krajach. Od 2004 roku pojawił się na rynku undekanian testosteronu w postaci domięśniowej. Długotrwałe stosowanie testosteronu bez nadzoru lekarza niesie ze sobą wiele ryzyk.

Wykorzystywany jest głównie w leczeniu hipogonadyzmu u mężczyzn. Preparaty z testosteronem są dostępne na receptę. U kobiet stężenie testosteronu zależne jest od fazy cyklu miesięcznego oraz masy ciała, przez co ustalenie normy jest bardziej uciążliwe. Przyjmuje się, że górny zakres prawidłowych stężeń testosteronu u kobiet jest 4-5 razy niższy niż dolny zakres stężeń prawidłowych u mężczyzn.

Rodzaje tabletek na potencję

Korzystanie z serwisu nie zastępuje diagnostyki lub konsultacji z farmaceutą czy lekarzem oraz zaleceń lekarza, czy farmaceuty co do przyjmowania leków. Nie ponosi odpowiedzialności za własne decyzje użytkowników, mogące mieć wpływ na ich zdrowie. Sterydy anaboliczne, w tym testosteron, są bardzo często wykorzystywane przez kulturystów w celu szybkiego zwiększenia przyrostu mięśni, ich siły oraz wytrzymałości. Preparaty z testosteronem są dostępne wyłącznie z przepisu lekarza, co oznacza, że osoba bez wskazań do stosowania takich środków nie ma możliwości na ich legalny zakup. Uznaje się, że stężenie testosteronu powyżej 12 nmol/L (350 ng/dL) u mężczyzn w wieku lat jest prawidłowe, natomiast stężenie poniżej 8 nmol/L (230 ng/dL) jest zbyt niskie i wymaga zastosowania hormonalnej terapii substytucyjnej. Warto wiedzieć, że dostępne w Internecie, tanie i często reklamowane, jako „niebieska tabletka” środki na potencję mogą być szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia!

Z uwagi na wysokie ryzyko uszkodzenia wątroby, testosteronu nie należy łączyć z lekami hepatotoksycznymi np. Antybiotykami z grupy tetracyklin, penicylin czy lekami przeciwgrzybiczymi. Równoczesne przyjmowanie testosteronu z insuliną może zmniejszać stężenie glukozy we krwi i zmniejszać zapotrzebowanie na insulinę. Łączne przyjmowanie z hormonem adrenokortykotropowym lub https://toolmate.com.co/steroidy-stromba-10-mg-pentax/ kortykosteroidami może nasilać powstawanie obrzęków. Stosowanie testosteronu bez kontroli lekarza wpływa negatywnie na płodność oraz zwiększa ryzyko zatorów i zakrzepów. Narażona jest również psychika – u osób stosujących sterydy anaboliczne może pojawić się depresja lub nagłe ataki agresji.

Wytwarzany jest przez komórki śródmiąższowe Leydiga w jądrach pod wpływem hormonu luteinizującego, ale także w niewielkich ilościach w korze nadnerczy, jajnikach (jest on również potrzebny kobietom) czy łożysku. Jest on hormonem androgenicznym, czyli odpowiadającym za męskie cechy organizmu (z języka greckiego androgen oznacza „czyniący mężczyznę”). Normy stężenia testosteronu zależą od wieku, płci oraz różnic osobniczych pacjenta.

  • Cukrzycy, chorób układu krążenia, nerwicy, depresji, chorób serca oraz są związane z przyjmowaniem niektórych leków.
  • Warto podkreślić, że nie istnieją tabletki z testosteronem, chociaż w aptece na takie hasło można dostać kilka preparatów.
  • Preparaty mogą mieć postać tabletek, kapsułek, a także płynu.
  • Jest naturalnie wytwarzany przez organizm, jednak z wiekiem jego poziom spada.
  • Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej.

Przegląd preparatów z apteki na podniesienie poziomu testosteronu

Stosowanie testosteronu u mężczyzn może doprowadzić do zaburzeń płodności (zmniejszenie liczby plemników na skutek zaburzenia procesu ich powstawania i dojrzewania). W przypadku stosowania dużych dawek testosteronu u kobiet mogą wystąpić zaburzenia miesiączkowania i problemy z zajściem w ciążę. Testosteronu nie powinni stosować pacjenci cierpiący na raka prostaty lub łagodny rozrost gruczołu krokowego, nowotwory wątroby, raka sutka (w przypadku mężczyzn), nerczycę oraz ze zbyt wysokim stężeniem wapnia we krwi.

Po upływie 21 dni stężenie testosteronu powraca do wartości sprzed podania leku. Wskazaniem do stosowania jest  zespół pokastracyjny, a takźe niedobór androgenów objawiający się obniżoną mineralizacją kości, zaburzeniem snu, metabolizmu tłuszczów, składu ciała, zmianami nastroju i obniżoną sprawnością intelektualną. Ponadto, nadmiar testosteronu może być również szkodliwy. Może doprowadzić do działań niepożądanych, takich jak agresja, problemy z zachowaniem, problemy z wątrobą, a nawet poważne problemy sercowo-naczyniowe.

Confían en nosotros:

© 2017 - SIFEME S.A. Maipú 471. 4° piso. Capital Federal. Tel/Fax: +54 (011) 4394-7288. E-mail: info@sifemesa.com.ar

Inicia Sesión con tu Usuario y Contraseña

¿Olvidó sus datos?